Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Výlet na Klíč

Kapitola: Výlet na Klíč

Z kroniky: Kronika 2006 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Za krásného přetrvávajícího indiánského léta se uskutečnil pod vedením p.Horáka /jak také jinak/ výlet na třetí nejvyšší vrchol lužických hor K l í č /vyšší jsou pouze Jedlová a dominantní hora Luž/. Samotná hora Klíč je výrazný znělcový kužel s teplomilnou doubravou. Na jižním svahu /kamenné pole/ je přírodní rezervace s výskytem kamzíků.

Výchozím bodem výstupu i návratu byla zvolena obec Svor. Z této strany je přístup na horu pozvolnější, než z jižní strany /od N.Boru/, touto cestou od Svoru se vyhneme těžšímu a strmějšímu výstupu přes kamenné pole. Všichni účastníci absolvovali zdárně celý náročný pochod /vzdal jen p.Železný/. Obdivuhodný a příkladný opět byl výkon nejstaršího účastníka p.Marka. Z vrcholu Klíče všechny uchvátil pohled na Lužické hory /vzdálený Ještěd/ a podstatnou část středočeské kotliny.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.