Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Třídenní výlet na trampskou chalupu

Kapitola: Třídenní výlet na trampskou chalupu

Z kroniky: Kronika 2006 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Dne 25. srpna 06 ve 14,00 hod se uskutečnil třídenní výlet na trampskou chalupu v Lužických horách u osady Studená, nedaleko České Kamenice. Všichni účastníci byli z pavilonu B /p. Kadlec, Dolejš jun., Keller, Sokolík, Hlavan a p.Marek pod vedením p.Haška, Horáka a Honzátka + doprovod několik psů - Agáta, Dan, Frigo/. Prvý den byl věnován ubytování, ale zbyl i čas na prohlídku nedalekého okolí /Pavlinino údolí/ a krásného okolního prostředí, které nyní téměř ke konci turistické sezony nabízelo nerušené přírodní krásy. Večer byl na programu tradiční táborák s opékáním vuřtů.

Druhý den následoval odjezd na Mezní louku, odkud začal pěší pochod překrásnou CHKO Hřensko, až k překrásné dominantě této oblasti: Pravčické bráně /respektive pod ní, neboť výše vstupného na tento ojedinělý přírodní útvar byla námi ignorována/. Následoval sestup náročným terénem do Hřenska, odkud následoval odvoz na základnu do Studeného. V těžkém a fyzicky opravdu náročném terénu jsme ušli 11 km. I přes ušlé kilometry a únavu večer proběhlo sedění u ohně, tentokrát s grilováním kuřat.

Třetí den jsme se věnovali úklidu a dali místo našeho třídenního pobytu do původního stavu. Potom následoval odjezd do DD ve Sloupu v Č. Všichni /i psy/ byli s tímto výletem velmi spokojeni.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.