Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Běh Cvikovem /memoriál ing. Hrona/

Kapitola: Běh Cvikovem /memoriál ing. Hrona/

Z kroniky: Kronika 2006 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Dne 10. září 2006 se klienti /p.Kadlec, Sokolík,Čapek, Hlavan a Hruban + pes Danny/ účastnili pod vedením a řidiče p.Horáka /obětavě řídil i přes bolestivý zánět čelisti/ 52. ročníku běhu Cvikovem, k jehož zakladatelům patřil děd našeho pracovníka p. Honzátka, který se sám osobně jako běžec závodu účastnil. Zajímavá je i účast p.Dolejše jun., který se jako divák přijel podívat vlastním pohonem /přijel a odjel na kole/.

Cvikov nás přivítal krásným indiánským létem. Když jsme přijeli měla většina, kategorií svůj běh již za sebou a zanedlouho byl odstartován nejdůležitější a stěžejní závod celého memoriálu běh dospělých a seniorských kategorií na neuvěřitelnou vzdálenost 15 km /2 okruhy/, členitým terénem s velmi tvrdým podkladem /asfalt/. Č.Honzátko startoval v četném startovním poli jako j e d i n ý neangažovaný běžec v žádném atletickém oddíle odkázaný jen na samostatný trénink, bez žádného tréninkového plánu a sportovního zázemí. Ze startovním číslem 1 a nápisem na tričku Domov důchodců Sloup, který není znám /kromě světové sprintérky Sobotové/, žádnou sportovní základnou. Tím je výkon Čendy obdivuhodný /nezapomenutelný závěrečný sprint!/ a jeho umístění a závěrečný čas /1:09:58/je zanedbatelný, neboť beze zbytku naplnil olympijský výrok Francouze Pierre Coubertina - není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. A to jsi Čendo splnil beze zbytku. D ě k u j e m e !

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.