Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Aktivity

Kapitola: Aktivity

Z kroniky: Kronika 2006 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Do dalších aktivit na pavilonu B se angažují sestra Dáša Svobodová, Čestmír Honzátko, Jakub Horák. S klienti se věnují malbě na sklo /krásné unikáty/, výlety - pěší k z známému radvaneckému prameni, na hrad Sloup, okruh Sloup - Janov- Sloup, na kole výlet do N.Boru.

Za zmínku stojí založení rytmické skupinu pavilonu B, hudebním znalcem Jakubem Horákem ve složení dvě kytary, didgeridoo /didžeridů/ původní eukaliptický hudební nástroj australských domorodců plus bicí nástroj. Skupina využívá bohatých zkušeností p.Horáka z jeho působivých vystoupení na známých festivalech v Bohnicích. Horních Beřkovicích a jiných psychiatrických léčebnách. Při jarním úklidu v rekreační oblasti obce Sloup v Č. pomáhají Obecnímu úřadu klienti pavilonu B pomáhají p.Hubert, Barna, Dolejš ml. a p.Kadlec. Díky za jejich iniciativu.

I letos na jaře se projevila nemístná úspornost, zanedbaná pozornost navigaci řek, které odvádějí vodní spousty po jarním tání z našich pohraničních hor, minulého režimu a došlo k tím opět ke katastrofálním záplavám v dolních tocích našich největších řek. Vedení domova se nabídlo, že dobrovolně pomůže v nejhůře postižených oblastech. Vedení oslovilo také klienty pavilonu B, zatím se do dnešního přihlásili p.Jakub Horák a Emil Kadlec.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.