Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Den poté...

Kapitola: Den poté...

Z kroniky: Kronika 2006 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

/bez svolení společnosti Fox Century/

Tak konečně byla rekonstrukce a veškeré úpravy hotové. Je nutné zde poznamenat, že všechny práce dělány za plného provozu kladly psychické nátlaky jednak na personál, službu konající pracovníky a jednak na samotné klienty. Jednoduše řečeno špíně, staveništi a třeba i lešení se nešlo jen tak lehce vyhnout. A tak to bylo vlastně po celou dobu úprav, někdy soboty, neděle nevyjímaje. Každý člověk si oddychl a teprve vlastně nyní mohl vychutnat celou rozsáhlost, velkorysost a vkusnost všech úprav. Není potom divu, že dobrovolně se potom přihlásili všichni klienti, že pořádek a čistotu budou samostatně udržovat a provádět i ve dny pracovního klidu, nebo nepřítomnosti obětavé pí. M.Vanclové.

Společenská místnost byla vybavena novou televizí s obrovskou plochou obrazovky zn. Thompson, byly vyzdobeny stěny pokojů, přilehlých chodeb, společenské místnosti vkusnými reprodukcemi, zarámovanými foto-kopiemi a výtvory ručních prací. Zde opět je na místě vyzdvihnout obětavou, odbornou a na čas zdlouhavou prací s výrobou a vypěstování nezbytné zeleně výše zmíněného handicapovaného p. Čapka. Ale stihl vyzdobit všechny pokoje, chodby, nově připravené květinové podstavce. Je jednoznačně vidět, že tato práce ho baví a rozumí ji. Díky za to. Vkusné, vtipné a skutečně pěkné označení jmenovkami jednotlivých pokojů provedla plastelínovou hmotou (terakota) obětavě a ve svém volném čase ctihodná sestra Dáša Svobodová. Jménem klientů děkujeme !!

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.