Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Zlatá žíla

Kapitola: Zlatá žíla

Z kroniky: Kronika 2008 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Ve dnech 21. července až 23. července 2008 byl podniknut tradiční pobytový výlet na chatu Zlatá žíla ležící v katastru obce Studený na hranici chráněných oblastí Lužických hor a Česko – saského Švýcarska. Pod vedením pana Haška a Horáka byla tato účast: p.Simm, Ulrich, Kněžour, Dolejš jr., Keller, Špaček plus tradiční fena Agáta a pes Rex. Vrchním kuchařem byl jednomyslně zvolen p.Hašek /jinak hrozily kurděje a podvýživa/, jako neúnavný kritik všeho se ujal p. Špaček. Nálada panovala výborná, jediným, ale nevýznamným rušivým elementem, byl poněkud hlučnější čas odpočinku, tedy noční spánek /lidově řečeno = chrápání/.

Prvý den byl podniknut výlet na Dolský mlýn, spojený s návštěvou osvěžovny v Dolní Chřibské. Večer byl zakončen večeří a společnou besedou u krbu.

Druhý den byl podniknut výlet do Krásné Lípy spojený s návštěvou muzea Českého Švýcarska, kde hlavně zaujal estrádní výstup p.Kněžoura, po tradiční návštěvě muzea na Křížovém buku byl zdolán vrchol Vlčí hory. Odpoledne jsme byli poctěni kouzelnou návštěvou, nikoli čarodějnicemi /až na malou vyjímku/, ale šaramatními dámami z Domova ve Sloupu, pí.Šebkovou, Svobodovou a Vanclovou. Byli jsme mile potěšeni. Pan Horák ještě ten den stihl ošetření v zubní ambulanci. Večeře byla spojena s posezením a povídáním u krbu.

Třetí den byl věnován jen balení, úklidu /vynikl p.Špaček/. Odjezd byl přesný na oběd v Domově. Ten jsme přivítali unaveni, špinavý, ale plni bohatých dojmů a zážitků.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.