Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Další výlet

Kapitola: Další výlet

Z kroniky: Kronika 2008 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Dne 9. dubna 2008 odjela skupina odvážlivců mikrobusem s p.Haškem do N.Boru, kde byla typicky u psího cvičiště, ponechána svému osudu. Dobrodruzi pod vedením p.Matouše v sestavě p.Hlavan, Simm, Dolejš jun., Sokolík, Ulrich, Kadlec a pes Dan nepropadli panice a odvážně se vydali zpět do pět kilometrů vzdáleného Sloupu. Vybrali si krkolomnou zpáteční cestu přes Havraní skály, kde se navíc pokochali na terase vyhlídkou do rozevřeného údolí s pohledem na obce Radvanec a Sloup /dokonce s pohledem na sloupský zámek/. Po dvou hodinách se všichni /i pes/ v dobrém zdravotním stavu, i když značně dehydrováni, vrátili zpět. Přálo jim i počasí, které se konečně jevilo jako skoro jarní.

Dne 28. dubna 2008 bylo pokračováno v jarním putováním: tentokrát vyšla skupina pod vedením p.Matouše na tradiční dominantu okolí na kopec Klíč /760 m/. Učastníci p.Simm /nový klient se stal pravidelným účastníkem takových výletů/, p.Sokolík, Keller, /+ štěně Rex/, Hlavan. Skupina tentokrát se nechala vyvézt do obce Svor /p.Hašek/ a zahájila výstup severní stezkou, která se strmě klikatí až na vrchol. Tam byl proveden zápis do vrcholové knížky a odměnou byl nádherný výhled do poněkud zamlžené krajiny. Sestup proběhl stejnou cestou.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.