Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Výlet na Ronov dne 6. března 2007

Kapitola: Výlet na Ronov dne 6. března 2007

Z kroniky: Kronika 2007 pavilonu B

Autor: Jan Hruban

Tento den se odvážlivci p.Marek, Hlavan, Keller, Sokolík. Ulrich, Dolejš jun., Kadlec a nezbytný pes Dany vydali na prvý výlet. Vedoucím celého odvážného pokusu, zdolat dominantní horu Ronov /552,40 m nad mořem/ ležící v půvabné krajině Českého středohoří se stal jako obvykle neúnavný p.Jakub Horák /známý cestovatel, horolezec, hudebník, opravář a vynálezce - zřejmě další následník slavného Járy Cimrmana./ Hora Ronov je typická pro tuto středočeskou oblast, geologicky převládají čedičové a znělcové horniny.

Situačně patří Ronov pod CHKO Kokořínsko /leží přímo na hranici/, mezi obcemi Stvolínky, Kravaře na severní straně, Blíževedly /jihovýchod/ a horou Vlhošť na straně jižní. Typické pro p.Horáka je, že zvolil tu nejobtížnější možnost výstupu, polní zablácenou cestou od obce Stvolínky. Obtížnost trasy se brzo projevila. V prvé třetině vzdali p.Marek a Hlavan /zbytek výletu strávili v místní osvěžovně/. V polovině trasy vzdal p.Keller a asi ve čtyřech pětinách vzdal neúnavný p.Sokolík. Takže nakonec z úžasného vyvrcholení výstupu se radovali pouze p.Horák, Ulrich, Dolejš jn. a p.Kadlec samozřejmě s věrným druhem psem Danym. Odměnou všem byl půvabný výhled, ze staré zříceniny, na celou Středočeskou vysočinu.

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.

Benešova č.1, 471 52 Sloup v Čechách (Ukázat na mapě)

IČ: 482 829 28

Datová schránka: eyekh45

+420 775 889 833, +420 775 889 808 (sociální pracovnice)

marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)

Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.