Zlatá žíla

Autor: Jan Hruban

Ve dnech 21. července až 23. července 2008 byl podniknut tradiční pobytový výlet na chatu Zlatá žíla ležící v katastru obce Studený na hranici chráněných oblastí Lužických hor a Česko – saského Švýcarska. Pod vedením pana Haška a Horáka byla tato účast: p.Simm, Ulrich, Kněžour, Dolejš jr., Keller, Špaček plus tradiční fena Agáta a pes Rex. Vrchním kuchařem byl jednomyslně zvolen p.Hašek /jinak hrozily kurděje a podvýživa/, jako neúnavný kritik všeho se ujal p. Špaček. Nálada panovala výborná, jediným, ale nevýznamným rušivým elementem, byl poněkud hlučnější čas odpočinku, tedy noční spánek /lidově řečeno = chrápání/.

Prvý den byl podniknut výlet na Dolský mlýn, spojený s návštěvou osvěžovny v Dolní Chřibské. Večer byl zakončen večeří a společnou besedou u krbu.

Druhý den byl podniknut výlet do Krásné Lípy spojený s návštěvou muzea Českého Švýcarska, kde hlavně zaujal estrádní výstup p.Kněžoura, po tradiční návštěvě muzea na Křížovém buku byl zdolán vrchol Vlčí hory. Odpoledne jsme byli poctěni kouzelnou návštěvou, nikoli čarodějnicemi /až na malou vyjímku/, ale šaramatními dámami z Domova ve Sloupu, pí.Šebkovou, Svobodovou a Vanclovou. Byli jsme mile potěšeni. Pan Horák ještě ten den stihl ošetření v zubní ambulanci. Večeře byla spojena s posezením a povídáním u krbu.

Třetí den byl věnován jen balení, úklidu /vynikl p.Špaček/. Odjezd byl přesný na oběd v Domově. Ten jsme přivítali unaveni, špinavý, ale plni bohatých dojmů a zážitků.

Aktuálně (všechny články)

  • zář 18

    Ocenění Pečovatelka roku Libereckého kraje 2020

    Dne 10. 9. 2020 se konala již čtvrtým rokem soutěž Libereckého kraje „Pečovatelka roku“, kde jsou nominovány pracovnice v sociálních službách, které svou empatií a lidským přístupem a péčí rozdávají radost všem seniorům.

  • zář 16

    Zakončení léta 2020

    Dne 10.9.2020, v tento krásný podzimní den jsme si opět užili při zpívání českých písní s naším milým hudebníkem Rudou.