Domů
Aktuálně
pořádané akce Domova, aktuality
Dokumenty pro žadatele
Kontakty
vedení domova a jednotlivé služby

Zlatá žíla

Autor: Jan Hruban

Ve dnech 21. července až 23. července 2008 byl podniknut tradiční pobytový výlet na chatu Zlatá žíla ležící v katastru obce Studený na hranici chráněných oblastí Lužických hor a Česko – saského Švýcarska. Pod vedením pana Haška a Horáka byla tato účast: p.Simm, Ulrich, Kněžour, Dolejš jr., Keller, Špaček plus tradiční fena Agáta a pes Rex. Vrchním kuchařem byl jednomyslně zvolen p.Hašek /jinak hrozily kurděje a podvýživa/, jako neúnavný kritik všeho se ujal p. Špaček. Nálada panovala výborná, jediným, ale nevýznamným rušivým elementem, byl poněkud hlučnější čas odpočinku, tedy noční spánek /lidově řečeno = chrápání/.

Prvý den byl podniknut výlet na Dolský mlýn, spojený s návštěvou osvěžovny v Dolní Chřibské. Večer byl zakončen večeří a společnou besedou u krbu.

Druhý den byl podniknut výlet do Krásné Lípy spojený s návštěvou muzea Českého Švýcarska, kde hlavně zaujal estrádní výstup p.Kněžoura, po tradiční návštěvě muzea na Křížovém buku byl zdolán vrchol Vlčí hory. Odpoledne jsme byli poctěni kouzelnou návštěvou, nikoli čarodějnicemi /až na malou vyjímku/, ale šaramatními dámami z Domova ve Sloupu, pí.Šebkovou, Svobodovou a Vanclovou. Byli jsme mile potěšeni. Pan Horák ještě ten den stihl ošetření v zubní ambulanci. Večeře byla spojena s posezením a povídáním u krbu.

Třetí den byl věnován jen balení, úklidu /vynikl p.Špaček/. Odjezd byl přesný na oběd v Domově. Ten jsme přivítali unaveni, špinavý, ale plni bohatých dojmů a zážitků.

Všechny kapitoly

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.


Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.
Benešova č.1
471 52 Sloup v Čechách
IČ: 482 829 28
Datová schránka: eyekh45
Tel.: +420 775 889 833
Tel.: +420 775 889 808 (sociální pracovnice)
E-mail: marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz
E-mail: lenka.binderova@dd-sloupvcechach.cz
Instagram: dd_sloup
Další kontakty dle oddělení

Domov důchodců Sloup v Čechách

kvalitní a poklidný život seniorů se specifickými potřebami


Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.

Základní informace

Poskytované služby

V této sekci naleznete informace o tom, jak a jaké služby může náš domov poskytnout.

Zajišťujeme službu 24 hodin denně v bezpečném prostředí s ohledem na individuální potřeby jejích uživatelů.

Nepřetržitě zde pracují pracovníci sociální služby i zdravotní sestry.

Poskytované služby

Dokumenty ke stažení

  • Základní dokumenty
  • Dokumenty potřebné pro žadatele
  • Pravidla a řády
  • Výroční zprávy
  • Rozvahy a výkazy zisku
Dokumenty