Domů
Aktuálně
pořádané akce Domova, aktuality
Dokumenty pro žadatele
Kontakty
vedení domova a jednotlivé služby

Zimní výlet na chatu

Autor: Jan Hruban

Ve dnech 16.-18.1.2008 se uskutečnil výlet na chatu "Zlatá žíla" v obci Studený ležící na hranici Národního parku České Švýcarsko. Z pavilonu B se účastnili p.Kněžour, Kadlec, Sokolík, Dolejš jun. , Barna, Keller, pan Špaček. Z vedení domova p.Hašek Horák a Matouš. Ze zvířat psi Dan a Dáša a fena p.Haška Agáta. Počasí nebylo typicky zimní, teplota se pohybovala kolem 0 stupňů C. Sněhová pokrývka byla minimální. Po obědě dne 16.1. jsme vyrazili vybaveni nezbytnými potravinami a tepelným zásobením. Po ubytování, hned prvý den jsme se vydali na dlouhou procházku obcí Studený a přilehlým údolím.

Hlavní túra nás ovšem čekala až dne 17.1. Čekal nás pochod členitým terénem NpČŠ se značným převýšením z Jetřichovic /tam proveden přesun mikrobusem/ na Mariinu vyhlídku 429,0 m.nad m. Poslední etapa výstupu byla značně náročná /zledovatělé schody/. Na vrcholu byla dříve protipožární chata, po které zbyly viditelné stopy označující příčinu její ztráty /vyhoření/. Všichni účastníci zvládli výstup bez valné újmy na zdraví /i zvířata/, pouze pan Špaček nestačil našemu tempu a převýšení. Zřejmě si spletl výlet v Národním parku za nedělní procházku podle Labe někde u Nymburka.

Po návratu do Jetřichovic jsme ještě provedli přesun mikrobusem. Přesun jsme využili k občerstvení ve "Staré hospodě" v obci Doubice /hospoda je známa atraktivními monumenty např. obrněným vozidlem, sochou prvého dělnického prezidenta v nadživotní velikosti, starými kulomety atd./ a je velmi daleko známa výbornou kuchyní. Potom následovala další túra Kyjovským údolím spojená s prohlídkou miniaturní krápníkové jeskyňky "Vinný sklípek" /stalagmity/. Příjemně unaveni a rádi jsme se vrátili do chaty "Zlatá žíla". Celkově jsme ušli přes 10 km a překonali převýšení více než 150 m. /Údaje byly získány pouze pomocí měřítka z turistické mapy/.

Třetí den 18.1. jsme se již věnovali úklidu a balení, protože náš čas byl vyměřen příjezdem ve 12,00 do domova. Celá expedice může být vyhodnocena jako úspěšná, jen i přes malou oblevu jsme trpěli nedostatkem vody na mytí. Pečlivě jsme tedy během pobytu dodržovali starou trampskou zásadu: "správnej cowboy se nemeje". (Pozn. básníka p.Horáka: nemyji se, nekoupu, makám totiž ve Sloupu…) A tak jsme se už těšili na teplou sprchu, nebo vanu pěkně v teple a doma.

Všechny kapitoly

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.


Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.
Benešova č.1
471 52 Sloup v Čechách
IČ: 482 829 28
Datová schránka: eyekh45
Tel.: +420 775 889 833
Tel.: +420 775 889 808 (sociální pracovnice)
E-mail: marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz
E-mail: lenka.binderova@dd-sloupvcechach.cz
Instagram: dd_sloup
Další kontakty dle oddělení

Domov důchodců Sloup v Čechách

kvalitní a poklidný život seniorů se specifickými potřebami


Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.

Základní informace

Poskytované služby

V této sekci naleznete informace o tom, jak a jaké služby může náš domov poskytnout.

Zajišťujeme službu 24 hodin denně v bezpečném prostředí s ohledem na individuální potřeby jejích uživatelů.

Nepřetržitě zde pracují pracovníci sociální služby i zdravotní sestry.

Poskytované služby

Dokumenty ke stažení

  • Základní dokumenty
  • Dokumenty potřebné pro žadatele
  • Pravidla a řády
  • Výroční zprávy
  • Rozvahy a výkazy zisku
Dokumenty