Další výlet

Autor: Jan Hruban

Dne 9. dubna 2008 odjela skupina odvážlivců mikrobusem s p.Haškem do N.Boru, kde byla typicky u psího cvičiště, ponechána svému osudu. Dobrodruzi pod vedením p.Matouše v sestavě p.Hlavan, Simm, Dolejš jun., Sokolík, Ulrich, Kadlec a pes Dan nepropadli panice a odvážně se vydali zpět do pět kilometrů vzdáleného Sloupu. Vybrali si krkolomnou zpáteční cestu přes Havraní skály, kde se navíc pokochali na terase vyhlídkou do rozevřeného údolí s pohledem na obce Radvanec a Sloup /dokonce s pohledem na sloupský zámek/. Po dvou hodinách se všichni /i pes/ v dobrém zdravotním stavu, i když značně dehydrováni, vrátili zpět. Přálo jim i počasí, které se konečně jevilo jako skoro jarní.

Dne 28. dubna 2008 bylo pokračováno v jarním putováním: tentokrát vyšla skupina pod vedením p.Matouše na tradiční dominantu okolí na kopec Klíč /760 m/. Učastníci p.Simm /nový klient se stal pravidelným účastníkem takových výletů/, p.Sokolík, Keller, /+ štěně Rex/, Hlavan. Skupina tentokrát se nechala vyvézt do obce Svor /p.Hašek/ a zahájila výstup severní stezkou, která se strmě klikatí až na vrchol. Tam byl proveden zápis do vrcholové knížky a odměnou byl nádherný výhled do poněkud zamlžené krajiny. Sestup proběhl stejnou cestou.

Aktuálně (všechny články)

  • pro 20

    Vánoční setkání s rodinami 2019

    18. - 19.12. příjemnou předvánoční atmosféru jsme v našem domově důchodců oslavili „Vánočním setkáním s rodinami“.

  • pro 20

    ZŠ Arnultovice 2019

    Dne 19.12. jsme si za doprovodu dětí a paní učitelky ze ZŠ v Arnultovicích zazpívali nejznámější koledy a poslechli si recitaci básní.