Autor: Jan Hruban

Dne 21. dubna obdržel klient p.Čapek darem psa neznámé rasy, který dostal jméno Dante. Pod schody vedoucí do prádelny byl mu svépomocí vybudován přístřešek /minimální oplocený výběh s dřevěnou boudou/. Vítáme nový přírůstek mezi obyvatele a přejeme mu, aby se zde zabydlil a aby se mu zde zalíbilo jako ostatním zvířatům patřících k pavilonu B /4 kočky p.Huberta, papoušek Venca p.Čapka a mravencům na pokojích p.Kadlece a p.Rubana./.

V těchto dnech organizují p. Horák a Honzátko shrabování podzimního zetlelého listí v zámecké zahradě a jeho odvozu na určenou skládku Tato práce probíhá různě se střídavou a měnící se účastí dobrovolných pracovníků pavilonu B.

Dne 22.4.06 se konalo na státním zámku v Zákupech 1.presentační setkání českolipského regionu. Program kulturně dramatického odpoledne byla umělecká recitace poezie a divadelní představení. Z pavilonu B se této akce účastnili p.Sokolík, Dolejš ml., Kněžour, Železný a Kadlec. S oteplením se v hojné účasti podíleli klienti na úklidu parku a kolem celého zámeckého parku. Také se zapojili dle svých možností do úpravy záhonů a květinové výzdoby. Tyto práce většinou probíhali pod vedením p.Horáka a Honzátka. Skoro každý den jsou prováděné s klienty zdravotní procházky. Namátkou, okruh kolem sloupského hradu přes Janov, nebo k prameni zdravotní vody v Radvanci. Zvláště stojí za zmínku výlet na dominantu kraje horu Ortel /554 m.n.m./, kterého se bohužel zúčastnili jen dva klienti /p.Ulrich a p.Sokolík/. Ještě tentýž den p.Honzátko organisátor výletu, obětavě byl iniciátorem zájezdu na abiturientský koncert žáků ZUŠ do Navrátilovy síně v Novém Boru.

Aktuálně (všechny články)

 • bře 06

  Mezinárodní den žen - březen 2020

  6. 3.  jsme i v našem domově důchodců potěšily jarní květinou každou ženu. Společně s paní ředitelkou domova jsme vykouzlily úsměv na nejedné tváři našich seniorek.

   

 • bře 06

  Ovarové hody - únor 2020

  26. 2. Cimbálová muzika, domácí škvarky, sádlo a ovar, to vše nechybělo na ovarových hodech tento týden u nás v domově.