Autor: Jan Hruban

Ve středu dne 21.6.2006 se zúčastnili klienti v sestavě p.Keller, Dolejš jun., Sokolík, Hlavan, Marek pod odborným vedením sportovního znalce a zkušeného trenéra a zkušeného sportovního manažéra p.Horáka, za účasti praktikantky sl. K. Zajácová olympiády v pořadatelském domově důchodců ve Šluknově. Samotná olympiáda proběhla formou desetiboje v těchto složitých a náročných disciplinách : petanque, lov kachen, kuželky, nošení vody, paměťové třídění položek, třídění fazolí, stavba lodiček, košíková a házení víček. Znovu se potvrdilo slavné olympijské heslo Pierra Coubertina : není důležité zvítězit, ale účastnit se, i když účastníci z našeho domova se umístil na pěkném 4 místě /akorát se nehrála hymna! /.

Fantastický a ušlechtilý závěr olympiády !!!

Při odjezdu z dějiště olympiády při nástupu do přistaveného mikrobusu byla nelezená peněženka se značným obnosem v české měně i v euro bankovkách. Okamžitě se projevil u všech účastníků smysl pro čest a slušné jednání a po více než hodinovém pátrání /k dispozici bylo velice málo identifikačních podkladů/ našli majitelé ztraceného obnosu. Shodou okolností se jednalo o mladé manželé, pro které byla ztráta takového obnosu téměř rodinnou tragedií a jejich nesmírná radost z nálezu, byla na místě. Spokojenost tedy na všech stranách. Klienti domova důchodců mohou být hrdi jednak na svůj smysl pro čestnost, ale jednak podpořili dobré jméno celého domova ve Sloupu.

Další...

Dne 23.6.2006 zorganizovala paní Koutenská zájezd na divadelní představení pohádky Perníková chaloupka se kterou se představili žáci školy ze Skalice u Č.Lípy na sále místní osvěžovny. Kromě sestry Koutenské, se zúčastnili p.Železný, Hlavan, Dolejš jun., Keller a Sokolík. Sestra D.Svobodová instaluje na velkém sále zámeckého komplexu výstavu /hlavně z umělecké dílny p.Čapka/ malovaných keramických předmětů a barevných kreseb na skleněném podkladu.

Aktuálně (všechny články)

  • pro 20

    Vánoční setkání s rodinami 2019

    18. - 19.12. příjemnou předvánoční atmosféru jsme v našem domově důchodců oslavili „Vánočním setkáním s rodinami“.

  • pro 20

    ZŠ Arnultovice 2019

    Dne 19.12. jsme si za doprovodu dětí a paní učitelky ze ZŠ v Arnultovicích zazpívali nejznámější koledy a poslechli si recitaci básní.