Domů
Aktuálně
pořádané akce Domova, aktuality
Dokumenty pro žadatele
Kontakty
vedení domova a jednotlivé služby

Návštěva muzea /28.6./

Autor: Jan Hruban

Dne 28.6.2006 se vydala skupina klientů B na zajímavý tématický zájezd, který byl dobrým nápadem p.Horáka. A tak pod jeho vedením i kaskadérským řízení mikrobusu, byla zahájena opravdu zajímavá a nápaditá expedice. Tak tedy pod vedením p.Horáka se vydali klienti mikrobusem na tuto zajímavou expedici. Pánové Dolejš sen./ ?/, Dolejš jun., Marek, Kadlec, Hlavan, Sokolík, Kněžour, Hruban absolvovali krásnou cestu lužickým podhůřím na samotu Křížový buk - na silnici Česká Kamenice - Rumburk, zároveň křižovatka lyžařských běžeckých tras. Na samotě na tomto opuštěném místě /dokonce bez přívodu el. energie/ je instalovaná zajímavá a tuším, že jediná výstava svého druhu v celé české republice nazvaná O p e v n ě n í !

Jedná se o výstavbu dobových dokumentů z obtížných dob našeho státu po nástupu fašismu v sousedním Německu. Náš stát tušil z této strany nebezpečí a začal přípravou /velmi pečlivou a strategicky do detailu promyšlenou/ obranných opatření. A právě tato výstava předkládá dokumenty nedozírné vzácnosti z té doby. Kromě map z rozmístění obranných bunkrů jsou zde ke shlédnutí dobové stejnokroje vojáků a pohraničníků, jejich zbraně, vybavení obranných bunkrů, ukázky atrap granátů, min i kulometných zbraní. Výstava má velké množství dokumentů a předmětů, které mají historickou cenu a mají i po letech co říci dnešnímu člověku. Je zde i dokument, který vysvětluje proč bohužel /nebo bohudík ?!/ k využití, těchto obranných opatření nedošlo. Majitel samoty, její obyvatel a zároveň kustod výstavy pan Hamák nám podal zasvěcený a odborný výklad a bylo jasné jak je z tématikou vlastního muzea obeznámen a jakým svým ušlechtilým koníčkem poskytuje nezapomenutelné dojmy a vzpomínky. Alespoň touto cestou mu moc děkujeme a přejeme další úspěchy v jeho záslužné činnosti.

 

Všechny kapitoly

Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.


Domov důchodců Sloup v Čechách, p.o.
Benešova č.1
471 52 Sloup v Čechách
IČ: 482 829 28
Datová schránka: eyekh45
Tel.: +420 775 889 833
Tel.: +420 775 889 808 (sociální pracovnice)
E-mail: marie.korinkova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení PP)
E-mail: nikola.tschertnerova@dd-sloupvcechach.cz (sociální pracovnice - oddělení B a LP)
Instagram: dd_sloup
Další kontakty dle oddělení

Domov důchodců Sloup v Čechách

kvalitní a poklidný život seniorů se specifickými potřebami


Poslání organizace

Posláním domova je chránit lidská práva a suverenitu uživatelů. Zjišťovat a zajišťovat životní potřeby uživatelů v prostředí malých komunit tak, aby v rámci možností pobytového zařízení, jejich naplňování plynulo přirozeně, v klidu, trpělivě a s laskavostí vlastní rodinnému prostředí.

Základní informace

Poskytované služby

V této sekci naleznete informace o tom, jak a jaké služby může náš domov poskytnout.

Zajišťujeme službu 24 hodin denně v bezpečném prostředí s ohledem na individuální potřeby jejích uživatelů.

Nepřetržitě zde pracují pracovníci sociální služby i zdravotní sestry.

Poskytované služby

Dokumenty ke stažení

  • Základní dokumenty
  • Dokumenty potřebné pro žadatele
  • Pravidla a řády
  • Výroční zprávy
  • Rozvahy a výkazy zisku
Dokumenty