Běh Cvikovem /memoriál ing. Hrona/

Autor: Jan Hruban

Dne 10. září 2006 se klienti /p.Kadlec, Sokolík,Čapek, Hlavan a Hruban + pes Danny/ účastnili pod vedením a řidiče p.Horáka /obětavě řídil i přes bolestivý zánět čelisti/ 52. ročníku běhu Cvikovem, k jehož zakladatelům patřil děd našeho pracovníka p. Honzátka, který se sám osobně jako běžec závodu účastnil. Zajímavá je i účast p.Dolejše jun., který se jako divák přijel podívat vlastním pohonem /přijel a odjel na kole/.

Cvikov nás přivítal krásným indiánským létem. Když jsme přijeli měla většina, kategorií svůj běh již za sebou a zanedlouho byl odstartován nejdůležitější a stěžejní závod celého memoriálu běh dospělých a seniorských kategorií na neuvěřitelnou vzdálenost 15 km /2 okruhy/, členitým terénem s velmi tvrdým podkladem /asfalt/. Č.Honzátko startoval v četném startovním poli jako j e d i n ý neangažovaný běžec v žádném atletickém oddíle odkázaný jen na samostatný trénink, bez žádného tréninkového plánu a sportovního zázemí. Ze startovním číslem 1 a nápisem na tričku Domov důchodců Sloup, který není znám /kromě světové sprintérky Sobotové/, žádnou sportovní základnou. Tím je výkon Čendy obdivuhodný /nezapomenutelný závěrečný sprint!/ a jeho umístění a závěrečný čas /1:09:58/je zanedbatelný, neboť beze zbytku naplnil olympijský výrok Francouze Pierre Coubertina - není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. A to jsi Čendo splnil beze zbytku. D ě k u j e m e !

Aktuálně (všechny články)

  • pro 20

    Vánoční setkání s rodinami 2019

    18. - 19.12. příjemnou předvánoční atmosféru jsme v našem domově důchodců oslavili „Vánočním setkáním s rodinami“.

  • pro 20

    ZŠ Arnultovice 2019

    Dne 19.12. jsme si za doprovodu dětí a paní učitelky ze ZŠ v Arnultovicích zazpívali nejznámější koledy a poslechli si recitaci básní.