Autor: Jan Hruban

Do dalších aktivit na pavilonu B se angažují sestra Dáša Svobodová, Čestmír Honzátko, Jakub Horák. S klienti se věnují malbě na sklo /krásné unikáty/, výlety - pěší k z známému radvaneckému prameni, na hrad Sloup, okruh Sloup - Janov- Sloup, na kole výlet do N.Boru.

Za zmínku stojí založení rytmické skupinu pavilonu B, hudebním znalcem Jakubem Horákem ve složení dvě kytary, didgeridoo /didžeridů/ původní eukaliptický hudební nástroj australských domorodců plus bicí nástroj. Skupina využívá bohatých zkušeností p.Horáka z jeho působivých vystoupení na známých festivalech v Bohnicích. Horních Beřkovicích a jiných psychiatrických léčebnách. Při jarním úklidu v rekreační oblasti obce Sloup v Č. pomáhají Obecnímu úřadu klienti pavilonu B pomáhají p.Hubert, Barna, Dolejš ml. a p.Kadlec. Díky za jejich iniciativu.

I letos na jaře se projevila nemístná úspornost, zanedbaná pozornost navigaci řek, které odvádějí vodní spousty po jarním tání z našich pohraničních hor, minulého režimu a došlo k tím opět ke katastrofálním záplavám v dolních tocích našich největších řek. Vedení domova se nabídlo, že dobrovolně pomůže v nejhůře postižených oblastech. Vedení oslovilo také klienty pavilonu B, zatím se do dnešního přihlásili p.Jakub Horák a Emil Kadlec.

Aktuálně (všechny články)

  • pro 20

    Vánoční setkání s rodinami 2019

    18. - 19.12. příjemnou předvánoční atmosféru jsme v našem domově důchodců oslavili „Vánočním setkáním s rodinami“.

  • pro 20

    ZŠ Arnultovice 2019

    Dne 19.12. jsme si za doprovodu dětí a paní učitelky ze ZŠ v Arnultovicích zazpívali nejznámější koledy a poslechli si recitaci básní.