Výlet na Klíč

Autor: Jan Hruban

Za krásného přetrvávajícího indiánského léta se uskutečnil pod vedením p.Horáka /jak také jinak/ výlet na třetí nejvyšší vrchol lužických hor K l í č /vyšší jsou pouze Jedlová a dominantní hora Luž/. Samotná hora Klíč je výrazný znělcový kužel s teplomilnou doubravou. Na jižním svahu /kamenné pole/ je přírodní rezervace s výskytem kamzíků.

Výchozím bodem výstupu i návratu byla zvolena obec Svor. Z této strany je přístup na horu pozvolnější, než z jižní strany /od N.Boru/, touto cestou od Svoru se vyhneme těžšímu a strmějšímu výstupu přes kamenné pole. Všichni účastníci absolvovali zdárně celý náročný pochod /vzdal jen p.Železný/. Obdivuhodný a příkladný opět byl výkon nejstaršího účastníka p.Marka. Z vrcholu Klíče všechny uchvátil pohled na Lužické hory /vzdálený Ještěd/ a podstatnou část středočeské kotliny.

Aktuálně (všechny články)

  • bře 06

    Zákaz návštěv v DD Sloup v Čechách

    DD Sloup v Čechách – S účinností k 5. 3. 2018 platí v Domově důchodců Sloup v Čechách zákaz navštěvování klientů. Vedení domova tak reaguje na epidemiologickou situaci v Libereckém kraji a také na doporučení ošetřujícího lékaře. Našim cílem je ochránit zdraví klientů, pro které mohou být tato onemocnění závažná. Tímto také rušíme veškeré plánované aktivity v DD a mimo DD. Zákaz platí do odvolání, o zrušení dočasného zákazu Vás budeme informovat.

  • pro 29

    Vánoční setkání s rodinami

    U příležitosti blížících se Vánoc jsme se zde sešli dne 12. 12. 2017 u tradičního „Vánočního setkání s rodinami“.