Třídenní výlet na trampskou chalupu

Autor: Jan Hruban

Dne 25. srpna 06 ve 14,00 hod se uskutečnil třídenní výlet na trampskou chalupu v Lužických horách u osady Studená, nedaleko České Kamenice. Všichni účastníci byli z pavilonu B /p. Kadlec, Dolejš jun., Keller, Sokolík, Hlavan a p.Marek pod vedením p.Haška, Horáka a Honzátka + doprovod několik psů - Agáta, Dan, Frigo/. Prvý den byl věnován ubytování, ale zbyl i čas na prohlídku nedalekého okolí /Pavlinino údolí/ a krásného okolního prostředí, které nyní téměř ke konci turistické sezony nabízelo nerušené přírodní krásy. Večer byl na programu tradiční táborák s opékáním vuřtů.

Druhý den následoval odjezd na Mezní louku, odkud začal pěší pochod překrásnou CHKO Hřensko, až k překrásné dominantě této oblasti: Pravčické bráně /respektive pod ní, neboť výše vstupného na tento ojedinělý přírodní útvar byla námi ignorována/. Následoval sestup náročným terénem do Hřenska, odkud následoval odvoz na základnu do Studeného. V těžkém a fyzicky opravdu náročném terénu jsme ušli 11 km. I přes ušlé kilometry a únavu večer proběhlo sedění u ohně, tentokrát s grilováním kuřat.

Třetí den jsme se věnovali úklidu a dali místo našeho třídenního pobytu do původního stavu. Potom následoval odjezd do DD ve Sloupu v Č. Všichni /i psy/ byli s tímto výletem velmi spokojeni.

Aktuálně (všechny články)

  • bře 06

    Zákaz návštěv v DD Sloup v Čechách

    DD Sloup v Čechách – S účinností k 5. 3. 2018 platí v Domově důchodců Sloup v Čechách zákaz navštěvování klientů. Vedení domova tak reaguje na epidemiologickou situaci v Libereckém kraji a také na doporučení ošetřujícího lékaře. Našim cílem je ochránit zdraví klientů, pro které mohou být tato onemocnění závažná. Tímto také rušíme veškeré plánované aktivity v DD a mimo DD. Zákaz platí do odvolání, o zrušení dočasného zákazu Vás budeme informovat.

  • pro 29

    Vánoční setkání s rodinami

    U příležitosti blížících se Vánoc jsme se zde sešli dne 12. 12. 2017 u tradičního „Vánočního setkání s rodinami“.