Autor: Jan Hruban

Do dalších aktivit na pavilonu B se angažují sestra Dáša Svobodová, Čestmír Honzátko, Jakub Horák. S klienti se věnují malbě na sklo /krásné unikáty/, výlety - pěší k z známému radvaneckému prameni, na hrad Sloup, okruh Sloup - Janov- Sloup, na kole výlet do N.Boru.

Za zmínku stojí založení rytmické skupinu pavilonu B, hudebním znalcem Jakubem Horákem ve složení dvě kytary, didgeridoo /didžeridů/ původní eukaliptický hudební nástroj australských domorodců plus bicí nástroj. Skupina využívá bohatých zkušeností p.Horáka z jeho působivých vystoupení na známých festivalech v Bohnicích. Horních Beřkovicích a jiných psychiatrických léčebnách. Při jarním úklidu v rekreační oblasti obce Sloup v Č. pomáhají Obecnímu úřadu klienti pavilonu B pomáhají p.Hubert, Barna, Dolejš ml. a p.Kadlec. Díky za jejich iniciativu.

I letos na jaře se projevila nemístná úspornost, zanedbaná pozornost navigaci řek, které odvádějí vodní spousty po jarním tání z našich pohraničních hor, minulého režimu a došlo k tím opět ke katastrofálním záplavám v dolních tocích našich největších řek. Vedení domova se nabídlo, že dobrovolně pomůže v nejhůře postižených oblastech. Vedení oslovilo také klienty pavilonu B, zatím se do dnešního přihlásili p.Jakub Horák a Emil Kadlec.

Aktuálně (všechny články)

  • bře 06

    Zákaz návštěv v DD Sloup v Čechách

    DD Sloup v Čechách – S účinností k 5. 3. 2018 platí v Domově důchodců Sloup v Čechách zákaz navštěvování klientů. Vedení domova tak reaguje na epidemiologickou situaci v Libereckém kraji a také na doporučení ošetřujícího lékaře. Našim cílem je ochránit zdraví klientů, pro které mohou být tato onemocnění závažná. Tímto také rušíme veškeré plánované aktivity v DD a mimo DD. Zákaz platí do odvolání, o zrušení dočasného zákazu Vás budeme informovat.

  • pro 29

    Vánoční setkání s rodinami

    U příležitosti blížících se Vánoc jsme se zde sešli dne 12. 12. 2017 u tradičního „Vánočního setkání s rodinami“.